Do czego wykorzystuje się druk offsetowy?

planowanie
Jak przygotować skuteczny baner reklamowy?
15 września 2021
druk offset

Druk offsetowy to inaczej druk płaski. W praktyce oznacza to, że elementy wchodzące w skład matrycy ulokowane są na jednakowym poziomie. Co jeszcze wyróżnia tę technikę oraz do czego dokładnie wykorzystywana jest ta metoda druku? Co sprawia, że obecnie cieszy się ona tak dużą popularnością wśród klientów drukarni takich jak nasza?

Jakie główne zalety ma offset?

Ta metoda jest wyjątkowo uniwersalna, a przy tym gwarantuje naprawdę wysoką jakość, przede wszystkim dzięki wyrazistości oraz bardzo dobremu odwzorowaniu barw. Kolejnym atutem jest trwałość druku i to niezależnie od tego, na jakim materiale zostanie on zastosowany. Koniecznie trzeba wspomnieć też o tym, że metoda ta pozwala na późniejsze uszlachetnianie druku przy użyciu różnego rodzaju nowoczesnych metod.

Co ważne, znajduje on zastosowanie zwłaszcza w przypadku większych nakładów, nawet kilkuset sztuk. Wówczas jest to opcja najbardziej ekonomiczna, w którą decydowanie warto zainwestować.

Kiedy stosowany jest druk offsetowy?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, technika ta jest wyjątkowo uniwersalna. Właśnie z tego powodu można wykorzystać ją do wielu różnych projektów, także tych najbardziej wymagających. Doskonale sprawdza się m.in. do tworzenia materiałów reklamowych, broszur, wizytówek, plakatów, a także map i książek. Pozwala też na wydruk na wielu różnych nośnikach, czyli nie tylko na papierze. Właśnie dlatego offset może być zastosowany do pokrywania grafikami choćby toreb reklamowych.

Kolejną gamą produktów, w przypadku których się sprawdza są różnego rodzaju opakowania, np. dla kosmetyków, artykułów spożywczych, a także sprzętu RTV i AGD. Również naklejane na nich etykiety można wykonać przy użyciu druku offsetowego.

Jak doskonale widać, druk offsetowy daje naprawdę wiele możliwości zastosowania, zarówno w przypadku małych, jak i większych zleceń. Wyróżnia go bowiem wyjątkowa estetyka, uniwersalność, a także trwałość. Jeśli szukasz drukarni, która wykonuje tego typu zlecenia oraz zajmuje się późniejszym uszlachetnianiem, sprawdź naszą ofertę.

Komentarze są wyłączone.